Tel:
774 509 859
E-mail:
rehabilitace.doma@seznam.cz
Adresa:
Kosmonosy
Otevřeno
dle objednání
Fyzioterapie
Mladá Boleslav

Kraniosakrální terapie pro dospělé

Kraniosakrální terapii se věnuji již přes 11 let.

Zpočátku jsem netušila, jaký bude mít celkový vliv na můj život i práci. Nepřestává mě fascinovat její jemnost i síla zároveň.

Tato jemná neinvazivní manuální technika harmonizuje proudění mozkomíšního moku.
Toto proudění se nazývá kraniosakrální rytmus.
Je to jako příliv a odliv, který se přenáší do fascií našeho těla. Fascie jsou povázky, pokrývající struktury uvnitř těla. Jako spleť pavučin protkávají tělo od hlavy až k patě.
Ruce terapeuta naslouchají a pozorují tyto procesy uvnitř těla, doprovází a podporují samoozdravné mechanismy.

Děje se jen to, co si žádá vaše tělo.

Buňky našeho těla si pamatují, co jsme prožili a nenechali prožít, vnímají, co prožíváme.
Práce s klouby, kostmi a fasciemi uvolňuje napětí ve fyzickém těle i na psychické úrovni.
Kraniosakrální systém se dostává do rovnováhy a tím ke zdraví. Proto můžete zažít hluboké uvolnění a spojení sama se sebou. Kraniosakrální terapie má vliv na všechny systémy v našem těle.

Kraniosakrální terapie,osteopatie či kraniosakrální biodynamika pomáhají níže uvedených potížích:
bolest zad a šíje, bolesti páteře, bolesti kloubů při degenerativních změnách, bolest hlavy, migréna, při problémech s čelistmi, dutinami a dysfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní, zánětu trojklanného nervu, bolest čelistního kloubu…
Kraniosakrální terapie a kraniosakrální biodynamika se využívají jako součást léčení deprese, traumatu a postraumatických symptomů, k rozpouštění emocionálních šoků a oecně jako podpora při stresu.
Pro těhotné a děti je vhodná kraniosakrální biodynamika a kraniosakrální osteopatie, protože rozpouští problémy vztahující se k traumatickému poroduči těhotenství,celkově uvolnuje napětí v těle a tím vzniklé blokace v pohybovém systému, je vhodná jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace. Kraniosakrální osteopatie se využívá jako součást léčby pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení a u začínajících růstových problémů u dětí (skolióza, Scheuermann).
Kraniosakrální osteopatie se také využívá při podpoře léčení epilepsie, autismu a chronického únavového syndromu a je účinnou terapií po úrazech, operacích a traumatech.

Kraniosakrální terapie pro děti

Spravuje: MZ